Болид му падна на главата – избегната голема трагедија во Формула (видео)

На трката во Формула 2 што се возеше на „Силверстоун“ во Белика Британија беше избегната голема трагедија откако по судир на болидите на Денис Хаудер и Рој Нисани, возилото на Нисани заврши директно над главата и болидот на Хаудер.

Случката беше ужасна, но Хаудер сепак не настрада поради „хало системот“ што беше воведен на болидите пред четири години.

Погледнете како изгледаше страшниот инцидент што за среќа мина без жртви…

 

Се вчитува...