„Бомба“ на Алиоски – Македонија експресно го отвори патот кон бараж за СП (ВИДЕО)

Македонија брзо доаѓа до водство од 1-0 на мечот против Исланд во 10. коло од квалификациите за Светското првенство во Катар 2022 година.

Езгјан Алиоски во 7. минута носи водство за Макеонија откако со еден силен удар на првата статива успеа да го изненади голманот на Исланд.

 

Се вчитува...