Бомба на Ибраими и Шкендија води (ВИДЕО)

Шкендија по 29 минути игра дојде до водство на дуелот против Тракаи. Бомбата на Бесарт Ибраими од 25 метри донесе предност од 1-0. Шкендија тргна офанзивно, претходно Ферхан Хасани ја погоди и гредата со удар од далечина…

Besart Ibraimi Goal – KF Shkendija 1-0 FK… by fififilive

Се вчитува...