„БОМБАААА“: Дејан Блажевски со гол каков ретко се гледа го носи Вардар до водство против Победа во Прилеп (ВИДЕО)

Вардар има предност на гостувањето против Победа во Прилеп во 1/16-финалето од Купот на Македонија.

Во 54. минута „црвено-црните“ дојдоа до предност со феноменалниот гол на Дејан Блажевски кој испрати вистинска „бомба“ кон противничкиот гол директно од слободен удар од 30 метри.

Во дуелот на двата поранешни македонски шампиони а сега второлигаши, Вардар е поблиску до пласманот во осминафиналето…

Се вчитува...