„Бомбардерот“ Барди донесе триумф во Гранада

Енис Барди со нов фантастичен погодок донесе триумф на Леванте на тешкото гостување против Гранада, откако македонскиот интернационалец биеше прецизно во самиот финиш од мечот.

Леванте трпеливо градеше акција од левата страна, а кога се влезе кон средината беше одиграна повратна топка на дваесетина метри до Барди, што нашиот „бомбардер“ во голем стил ја смести во мрежата.

Се вчитува...