Борачите со порази на Медитеранските игри

Македонскиот борач Дејан Митров во својот прв настап на Медитеранските игри ја загуби борбата против Мустафа Сави (Египет) со резултат 9-6. Бесмир Веселовски и Раиф Камбери ги загубија своите борби од Биличи Ахмет (Турција) и Илман Мухтаров (Франција) со технички туш.

Машката одбојкарска репрезентација ги заврши натпреварите на Медитеранските игри со два порази во групата. Ракометарите и ракометарките денеска ги очекуваат дуели со Србија. 

Се вчитува...