Борец подобар од Скопје на тестот во Велес

Фудбалерите на Борец славеа со 1-0 на пријателскиот натпревар против Скопје кој денеска се одигра на Градскиот стадион во Велес.

Творец на победата на Борец беше Дарко Иловски со погодокот во 57. минута од натпреварот.

Се вчитува...