Борец ремизираше против ФК Септември

Новиот македонски прволигаш Борец ремизираше 1-1 на пријателскиот натпревар против бугарскиот тим ФК Септември. Мечот се одигра во Разлог, Бугарија, каде велешани се подготвуваат за враќањето во македонската фудбалска елита.

Стрелец на погодокот за Борец на овој меч беше Марко Ѓоргиевски.

Се вчитува...