Борусија води со Њукасл, Шахтјор ја шокираше Барселона (ВИДЕО)

Борусија Дортмунд води со 1-0 против Њукасл во 4. коло од Групата Ф во Лигата на шампионите.

По првите 45 минути „милионерите“ имаат предност благодарение на погодокот на Фулкруг во 26. минута, а на асистенцијана Сабицер.

Во Групата Х, пак, Шахтјор Доњецк има предност од 1-0 против Барселона. Украинците водат од 40. минута со голот на Данило Сикан.

Се вчитува...