Браќата на Никола повторно со свое шоу: Тренерот на Денвер, заврши во рацете на семејството Јокиќ (ВИДЕО)

Никола Јокиќ и неговиот Денвер нагетс се пласираа во првото историско финале во НБА лигата, откако со „метла“ (4-0) го исфрлија Лос Анџелес лејкерс во финалето на Западната конференција.

По мечот повторно во  прв план беа браќата на суперѕвездата на Денвер, кои на интересен начин ја прославија големата победа на Никола.

Се вчитува...