Бранислав Џекиќ го засили Еуро Никел (ФОТО)

Вицешампионот на Македонија, Еуро Никел долго време мируваше на трансфер пазарот, а сега по потписот со Штерјов и Атанасов составот на Горан Самариџев го осиугра и потписот на Бранислав Џекиќ кој во Кавадарци простигнува од редовите на Куманово.

Дваесетидевет годишникот кој игра на крилните позиции е добро познат во мак-баскетот претходната сезона ги засили „сино-белите“ од северот на Македонија во вториот дел од сезоната и беше еден од најкорисните играчи во таборот на Ѓорѓиевски со просек од 14.1 поен и 6.9 скока по натпревар.

Се вчитува...