БРАТСКИ: Давид и Доријан во истата секунда во игра на меѓусебната пресметка во Јапонија

Интересна ситуација во 10. коло од шампионатот во Втората лига на Јапонија. Поранешните младински репрезентативци на Македонија, браќата Давид и Доријан Бабунски преку своите екипи Омија и Мачида се соочија во јапонското првенство.

А, тренерите на двете екипи, случајно или не, се одлучија Давид и Доријан во игра да ги внесат во 82. минута од натпреварот….

 

На крајот Давид Бабунски беше тој кој со Омија славеше на гостински терен со 0-1, благодарение на погодокот на Барада во 50. минута од средбата.

Се вчитува...