Браво Шкендија за силниот отпор, честиташе и Мурињо (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Шкендија доживеа елиминација од Тотенхем, но далеку од тоа дека разочара. Англискиот гигант сепак е премоќен за да биде елиминиран во Скопје. За силниот отпор на Шкендија по завршувањето на мечот честиташе и Жозе Мурињо. Ќе остане да се памети прекрасниот гол на Валмир Нафиу, а фановите на Шкендија ќе жалат што немаа можност овој спектакл да го следат од трибините…

 

 

Се вчитува...