Бразил тргна моќно: Еврогол на Кутињо за водство против Швајцарија

Бразил тргна фуриозно на стартот од овој мундијал, па „кариоките“ веќе во 20. минута од премиерниот дуел со Швајцарија стигнаа до водство. И тоа со еврогол, дело на Филипе Кутињо, кој со фантастичен удар од дваесетина метри го остави голманот Зомер без шанса да интервенира.

Се вчитува...