Брутално забивање на Дончиќ против Лејкерс како добредојде за „Лука-магија“ во „Дизниленд“(ВИДЕО)

По три месеци Лука Дончиќ се врати на паркетот на подготвителниот натпревар против ЛА Лејкерс кој неговиот Далас го доби со 108-104. Натпреварот повторно го одбележаа неверојатните индивидуални потези на Словенецот. Дончиќ го одбележа првиот дел од мечот во кој покрај неколку одлични шута и асистенции, запаметено ќе остане бруталното забивање.

Дончиќ во игра помина скоро 17 минути, во кои уфрли 14 поени надополнети со 6 асистенции и 5 скока. Првите ѕвезди на ЛА, Леброн Џејмс и Ентони Дејвис играа само во првото полувреме од мечот.

 

View this post on Instagram

 

This view of Luka’s dunk ? (via @nba)

A post shared by Bleacher Report (@bleacherreport) on

Се вчитува...