Буфон дебитираше во Лига 1, ПСЖ славенички ја почна сезоната

Легендарниот Џанлуиџи Буфон дебитираше во дресот на ПСЖ во француската Лига 1 во триумфот на стартот од новата сезона против Каен од 3-0.

„Светците“ без поголеми по само половина час игра си ја решија победата во 1. коло. Уште во 10. минута триумфот го најави Нејмар, а веќе во 35. минута беше 2-0 со погодокот на Рабио.


Во 89. минута Веа само ја потврди убедливата победа…

Се вчитува...