Бундеслигата ja претстави топката за сезоната 2022/23 (ФОТО)

Германската Бундеслига и официјално ја претстави топката која ќе се користи во сезоната 2022/23. Дизајнот е целосно посветен на фановите и е инспириран од шалови и навивачи транспаренти.

Производител на топката останува и понатаму „Derbystar“, компанија која случи договор да ја дизајнира топката до летото 2026 година.

Инаку, топката за првпат ќе започне да се користи на 15 јули. Три недели подоцна и официјално ќе стартува новата сезона во германскиот шампионат.

 

 

 

Се вчитува...