„Бунтовникот“ Мајк Џејмс заврши во Монако (ФОТО)

Еден од најконтроверзните кошаркари кои настапуваат во Европа, Мајк Џејмс во новата сезона ќе биде дел од францускиот евролигаш Монако.

Бекот во Франција доаѓа официјално од редовите на ЦСКА Москва каде ја започна претходната сезона, но по кавгата со тренерот Итудис замина во НБА лигата каде беше дел од Бруклин. По враќањето во Русија ставот на грчкиот стратег остана ист, а Џејмс заврши во десетиот клуб на европско тло.

Се вчитува...