Бурно раскинување на Кирjос со неговата девојка: Остани таму до крајот на животот, гом*о едно!

Контроверзниот тенисер, Ник Кирјос, е познат по негодувањето во јавноста, па тој често се наоѓа во центарот на вниманието. Неговото однесување на теренот и во приватниот живот е навистина неверојатно и „бурно“. Не е ни чудо што често го критикуваат, а сега успеа да се раздели со својата девојка Кјара Пасари на ужасен начин.

Таа го објави разговорот на Инстаграм, а потоа ги избриша пораките што ги размени со тенисерот, во кои тој доста ја навредуваше.

“Збогум. Ти си таму со некое момче. Премногу добро. Ми се гадиш. Уживај во својот живот, напиша Кријиос, на што Кјара одговори: ‘Само што ми кажа сè, без да сфатиш што ми зборуваш. Се мразиш себеси’. Кирјос не остана должен, па и кажа збогум. Остани во Канбери до крајот на твојот живот, го*но едно”, заврши Кирјос.

Ник и Кјара беа заедно од јули минатата година, а нивната љубовна романса, сега и официјално заврши.

Се вчитува...