ЧАО РАФА: Шпанецот елиминиран во осминафиналето на АТП Вашингтон (ФОТО)

Легендарниот шпански тенисер Рафаел Надал не може да ја најде посакуваната форма. АТП турнирот во Вашингтон за него требаше да значи враќање на победничките патеки по подолго време, но настапот во главниот град на САД, „рекетот број три“ го заврши во осминафиналето откако беше запрен од страна на Лојд Џорџ Харис со 2-1.

Харис славеше во првиот сет со 6-4, Шпанецот возврати со 6-1 за изедначување, а одлучувачкиот сет му припадна на тенисрот на ЈАР кој славеше со 6-4.

Се вчитува...