Чеде Јаневски го презема кормилото на АЕЛ Лимасол!?

Поранешниот македонски селектор Чедомир Јаневски би можел да го преземе кормилото на кипарскиот прволигаш АЕЛ Лимасол, објавуваат тамошните медиуми.

Иако во моментов помошник на клупата на репрезентацијата на Јужноафриканската република, Јаневски е еден од најсериозните кандидати за наследник на Пантелидис на клупата на АЕЛ Лимасол.

Како што е познато, Јаневски последен пат работеше на Кипар во редовите на Олимпијакос Никозија, а беше тренер претходно и во Енозис Паралимни како и Етникос Ахна. Во својата тренерска кариера беше шеф на стручниот штаб и на Монс, Беверен, Мускрон и Бриж во Белгија, на белградска Црвена Звезда но и на Вардар со кого стигна до групната фаза од Лигата на Европа.

Се вчитува...