Челси ги реши „граѓаните“ за финале во ФА Купот (ВИДЕО)

Челси ќе игра во финалето на англиски ФА куп откако во полуфиналната пресметка славеша со 1-0 против големиот ривал Манчестер сити.

„Сините“ одиграа мудар, тактички, натпревар искористувајќи ги своите пет минути за победа. Стрелец на единствениот гол на мечот беше Хаким Зиех во 55. минута од натпреварот.

Chelsea [1] – 0 Manchester City – Hakim Ziyech 55′ from r/soccer

Во финалето на 15. мај Челси ќе го очекува подобриот од утрешниот втор полуфинален натпревар меѓу Лестер и Саутемптон.

Се вчитува...