Челси лесно против „фенерџијата“

Фудбалерите на Челси без поголеми проблеми стигнаа до триумф од 2-0 (1-0) во пресметката против „фенерџијата“ Фулам во 14. коло од Премиер лигата.

Победата ја најави Педро со погодок уште во 4. минута од средбата.

А, конечните 2-0 ги постави Лофтус-Чик во 82. минута.

Со овие три бода, Челси со 31 бод е на третата позиција на табелата зад водечките Манчестер сити и Ливерпул.

Се вчитува...