Челси нема да и попушти на Рома кога е во прашање Лукаку

Како што сезоната се приближува кон крајот, време е да се потврди статусот на Ромелу Лукаку. Моментално тој е играч на Челси кој е на позајмица во Рома.

Иако Маурицио Покетино истакна дека се разгледува можноста Лукаку да остане на „Стемфорд бриџ“ по враќањето од позајмицата, факт е дека раководството на Челси сака да се ослободи од Белгиецот.

Договорот со Рома е таков што „волчицата“ може да го купи за 45 милиони евра. Членот на Серија А сака да го купи Лукаку, но би сакале повторно да преговараат за цената, по можност да ја намалат.

Сепак, премиерлигашот во моментов не е заинтересирана за такво сценарио и е отворена за можноста Лукаку да биде продаден на некој друг по таа цена.

Се вчитува...