Челси започнува револуција во фудбалот – испрати тренер на позајмица

Англискиот гигант Челси е добро познат по испраќањето на фудбалери на позајмица. Некои од нив се задржуваат во останатите клубови и по неколку сезони и ретко кога подоцна добиваат шанса во првиот тим, но „сините“ сега отидоа и чекор повеќе.

Имено, лондонскиот состав го испрати помошниот тренер на селекцијата до 18 години, Џејмс Симондс на позајмица во Вимблдон каде ќе стекнува искуство до месец декевмри.

Се вчитува...