Чешка од сомнителен пенал стигнува до водство против Македонија (ВИДЕО)

Фудбалската репрезентација на Македонија има негатива од 1-0 на гостувањето кај Чешка во пријателски натпревар како дел од јунскиот прозорец на УЕФА.

Водство за Чесите на овој меч донесе Патрик Шик од пенал во 60. минута. Крајно сомнителен удар од белата точка за Чесите кој го реализираше Шик.

 

Се вчитува...