Честитка од РФМ до Вардар: Секоја чест за одржаната лекција по ракомет!

Ракометната федерација на Македонија испрати официјална честитка за новата европска шампионска титула на ракометарите на Вардар.

„Секоја чест за одржаната лекција по ракомет на деветкратниот европски шампион од Шпанија. Нека вашата успешна приказна продолжи и понатаму…“ – се вели меѓу другото во честитката од РФМ.

Се вчитува...