„Чкембари“ револтирани со свирежи и скандирање: „Играте ко пи.ки, Пелистер, Пелистер…“ (ВИДЕО)

Најверните битолски навивачи „Чкембарите“ во текот на целиот натпревар даваа безрезервна поддршка за своите миленици на дербито кое одлучуваше за титула против Вардар, е кое Еурофарм Пелистер го загуби на домашен терен.

На крајот „Чкембарите“ со аплаузи ги испратија вардарци, а своите ракометари ги чекаа повторно да излезат од соблекувалната притоа испраќајќи ги со свирежи и скандирања:

„Играте го пи..ки, Пелистер, Пелистер…“.

Се вчитува...