Чкембари со провокација до Фемили: Запалија нивна маица, па им порачаа… (ФОТО)

МЗТ Скопје има шанси вечерва на гостувањето кај Пелистер да осигура нова титула во македонскиот кошаркарски шампионат, доколку слави во Битола.

Исполнета е арената „Боро Чурлевски“ во Битола, а веќе почнаа и провокациите меѓу двете навивачки групи „Чкембари“ и „Фемили Аеродром“.

Поддржувачите на битолскиот тим успеале да стигнат до маица од „Фемили“ која ја запалија на трибините на салата и им порачаа „Ова е ваше“.

 

Се вчитува...