Чупиќ: Ние балканците врескавме на полувремето во соблекувалната

ЕКИПА во Келн,

Катерина Павлова Николовска

Иван Чупиќ ќе оди по третата европска ракометна титула. Тој и Вардар утре ќе се соочат со Веспрем за тРофејот во Лигата на шампионите на ф4 турнирот во Келн. „Црвено-црните“ направија неверојатен пресврт во вотриот дел од мечот откако на полувремето губеа седум гола разлика. Што се случувало во соблекувалната, раскажува Чупиќ.

„На полувремето беше тешко, ние неколкумината балКанци малку врескавме во соблекуваната. Знаевме дека мораме да пробаме се, да играме со срце и со мозок, и ни успеа. И направивме притисок на барселона и тоа се исплатеше. Уаспеавме да ја намалиме разликата, тие  40 минути  играа одлично, но на крјаот имавме и среќа, но тоа и треба за да се биде во финалето“.

Се вчитува...