Да се знае кој е кој на европската ракометна карта (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Ракометната репрезентација на Македонија успеа да и се реваншира на Грција за поразот од првиот меѓусебен дуел и триумфално да зачекори кон ново учество на Европско првенство.

Во извонредна атмосфера во салата „Младост“ во Струмица избраниците на Данило Брестовац не одиграа натпревар за паметење против Грците, но сосема доволно да покажат кој е кој на ракометната карта во Европа. Во секој случај на крајот само победата се памети и радоста на струмичани…

 

 

Се вчитува...