Дали е ова крајот? Федерер објави дека го чека нова долга пауза!

Еден од најдобрите тенисери на сите времиња, Роџер Федерер донесе одлука околу настапот на УС опен. Тој на социјалните мрежи сподели видео во кое објави дека нема да биде дел од последниот гранд-слем во сезоната.

По консултација со докторите на искусниот Швајцарец му било советувано дека мора да биде подложен на нова операција на коленото, што значи дека ќе го очекува нова долга пауза, по која не се знае дали воопшто ќе му се врати на тенисот.

Тој изјави дека оваа сезона за него е завршена, но се надева дека настапот на Вимблдон не беше неговиот последен во кариерата и дека ќе се врати следната сезона.

 

Се вчитува...