Дали Хрватите се оштетени против Чесите? (ВИДЕО)

Хрватска е пред елиминација од Европското првенство откако на полувремето од натпреварот против Чешка губи со 1-0 благодарение на голот од пенал на Патрик Шик.

На пеналот му претстоеше скандалозна одлука кога во борба за топка при набацување на Чесите, Ловрен со лакт удри во главата на Шик, а по сугестија на ВАР, судијата досуди пенал за Чешка.

Дали станува збор за пенал проценете самите, дуелот можете да го видите ТУКА.

Се вчитува...