Сасуоло го урна шампионот и ги оживеа шансите за опстанок (ВИДЕО)

Големо изненадување во последниот меч во Серија „А“ вечерва, откако Сасуоло, екипа која се бори за опстанокот, го совлада новиот шампион Интер. Првакот го доживува и вториот пораз сезоната, и втор од истиот тим.

Минимална победа на крајот од 1-0 со голот на Лауриенте во 20 минута од средбата, доволен за важни три бода во битката за опстанок.

За Интер овој пораз не значи ништо, затоа што пред две кола со победата над Милан го обезбедија Скудетото.

Се вчитува...