Дамјан Крстевски прво засилувања за новајлијата Ангели (ФОТО)

Новиот прволигаш во македонската кошарка, Ангели и официјално го промовираше новото засилување Дамјан Крстевски. Поранешниот младински репрезентативец во редовите на „зелено-белите“ доаѓа од Вардар, а претходно две сезони ги бранеше боите на Работнички.

Крстевски на 22. одиграни средби за „црвено-црните“ претходната сезона бележеше просек од 7.5 поени, 5.7 скока и 1.5 асистенции по натпревар.

Се вчитува...