Дамјан стрелаше рафално, Македонија почна фуриозно (видео)

Македонската репрезентација има водство од 29-34 по првото полувреме од гостувањето против Косово. Клучен беше фуриозниот старт на „црвено-жолтите“ предводени од Дамјан Стојановски, кој по две украдени топки погоди две тројки за 2-12, а потоа уште еднаш беше прецизен од далечина.

Капитенот на МЗТ Скопје тргна фуриозно, но за жал потоа падна ритамот кај остатокот од тимот, па Косово се врати и првиот дел и покрај доминацијата на Македонија заврши со само пет поени предност за нашиот состав.

Се вчитува...