Данило Бреставац стигна до првиот трофеј во Саудиска Арабија

Поранешниот селектор на македонската ракометна репрезентација Данило Брестовац стигна до првиот трофеј во Саудиска Арабија откако во финалето на Суперкупот неговиот Ал Мадар славеше над Ал Нор со 22-21.

Тимот на Данило Брестовац одлично го започна натпреварот и по првите 30. минути имаше водство од 10-6. Противникот успеа да се врати во вториот дел од мечот и да приреди неизвесна завршница, меѓутоа тоа не беше доволно за Македонецот да не се закити со трофеј.

Ова воедно беше и прво издание на ракометниот Суперкуп на Саудиска Арабија со што македонскиот тренер и неговиот нов тим со златни букви се запиша во ракометната историја на Саудиска Арабија.

Се вчитува...