Дарко Велковски го продолжи договорот со Ријека за уште една година

Македонскиот репрезентативец Дарко Велковски уште една сезона останува во хрватскиот прволигаш Ријека, одлучувајќи да го продолжи договорот до јуни 2022 година.

Непосредно пред настапот на Европското првенство, македонскиот дефанзивец се одлучи да ја прифати понудата за продолжување на соработката со Ријека.

И покрај тоа што претходно се најавуваше можност за негово заминување од клубот, на крајот Велковски се одлучи за уште една сезона во дефанзивата на хрватскиот тим.

Се вчитува...