Давид Бабунски дрибла пелени низ станот (ВИДЕО)

Македонскиот интернационалец Давид Бабунски го очекува враќањето на терените во Романија, а дел од тренинзите умее да ги одработи и во станот, и тоа дриблајќи ги пелените на синот. Тој оваа сезона е член на Ботошани, кој се бори за највисок пласман во романскиот шампионат.

Првенството на Романија треба да продолжи на 20 јуни, а Ботошани на домашен терен го пречекува Клуж.

Се вчитува...