Де Лихт го напушта Баерн и се сели во Манчестер јунајтед!

Холандскиот фудбалер Матијас Де Лихт по само две сезони го напушта Баерн Минхен, и се поизвесно ја продолжува кариерата во Манчестер јунајтед.

Јунајтед веќе почнал разговори со менаџерите на Де Лихт околу преселбата на фудбалерот во Манчестер.

„Црвените ѓаволи“ и претходно пројавуваа интерес за Де Лихт, но тој се пресели во Јувентус па во Баерн Минхен. Дефанзивецот беше дел од Ајакс под водство на сегашниот менаџер на Јунајтед, Ерик тен Хаг, кој дури го направи капитен на само 19 години.

Се вчитува...