Деби победа за Стојановиќ на клупата на Тиквеш

Еден од најдобрите македонски ракометни стратези, Радослав Стојановиќ победнички ја стартуваше својата авантура на клупата на Тиквеш откако во 1. коло од плеј-офот во Суперлигата без поголеми проблеми славеше над Струга со 32-25.

Гостите од Струга подобро го отворија натпреварот и се до десетата минута беа во позитива против фаворитот. Сепак, како одминуваше првото полувреме домаќините успеваа да влезат во ритам и веќе на полувреме стигнаа до плус два 14-12. До крајот разликата само се зголемуваше за конечни 32-25.

Обина Ани со седум гола беше прво име кај победникот, додека кај поразените залудни беа 10 гола на Мерис Бошњак.

 

Се вчитува...