Деби со реми за Умут Каран на Чаир… Петковски ја скрати радоста на домашните (ВИДЕО+ ФОТОГАЛЕРИЈА)

Турскиот стратег Умут Каран стартуваше со реми (1-1) против Работнички во 9. коло од ПМФЛ на клупата на чаирскиот прволигаш Шкупи.

Домашните до предност на дуелот дојдоа со автоголот на Херера уште во 9. минута…

Но, за да нема триумф на Шкупи се погрижи Петар Петковски со голот во 63. минута за конечни 1-1.

Каран на денешниот натпревар во официјалниот записник беше запишан како претставник на клубот, а користејќи ја официјалната лиценца од претходниот тренер Хајати Сојдаш кој се уште се води како шеф на стручниот штаб на Шкупи.

 

Се вчитува...