Дечиња се дизајнери на топката за Суперкупот на УЕФА (ВИДЕО)

Баерн Минхен и Севилја на 24. септември Суперкупот на Европа ќе го играат со посебно дизајнирана топка. Фондацијата на УЕФА избра цртежи од 18 деца со посебни потребни и тие ќе се најдат на топката која ќе биде официјална на овој меч. Од Европската фудбалска унија најавуваат дека изгледот на топката ќе биде објавен пред натпреварот кој ќе се игра во Будимпешта.

 

Се вчитува...