Дедото удира ли удира: Рој Џонс бегаше од Тајсон во рингот (ВИДЕО)

Првата борба на Мајк Тајсон во рингот по 15 години против Рој Џонс заврши без победник, но „Челичниот Мајк“ во неколку наврати покажа зошто беше најмладиот шампион во тешка категорија.

Тајсон изгледаше одлично во рингот, во неколку рунди Џонс немаше одговор, а практично и бегаше само да ги избегне ударите на „дедото“. Иако е во шестата деценија од животот, контроверзниот Тајсон покажа дека се уште има експлозивност, но и сила во неговите удари.

„Тешко е да се примаат удари од Мајк. Треба да видам со семејството дали ова би го повторил повторно“ – беа првите зборови на Џонс по борбата.

 

Се вчитува...