Дејан Ѓуриќ и Вардар продолжуваат заедно (ФОТО)

Дејан Ѓуриќ останува дел од најтрофејниот македонски фудбалски тим Вардар и во следната сезона откако денеска официјално го продолжи договорот со скопскиот тим.

Српскиот интернационалец пристигна во клубот за време на зимскиот преодоен рок, а во дресот на Вардар одигра 15 натпревари, на кои постигна вкупно 3 гола.

Се вчитува...