Дејан Манасков против Алкалоид го постигна голот на сезоната во Суперлигата (ВИДЕО)

РК Алкалоид има минимална предност на полувреме против Вардар од 12-13 во дерби натпреварот од 4. коло во ракометната Суперлига на Македонија.

Избраниците на Кирил Лазаров играат одлично во првиот дел против фаворитот, но сепак воведните 30 минути ги одбележа крилото на „црвено-црните“, Дејан Манасков.

Репрезентативното крило погоди на мајсторски начин од зад грб, матирајќи го Благојче Трајковски.

 

 

Се вчитува...