Дел Потро со порака до Ѓоковиќ: На овие Олимписки игри имаш шанса пријателе

Аргентинскиот тенисер, Хуан Мартин дел Потро на интересен начин му одговори на Новак Ѓоковиќ на објавата на инстаграм со која го најави патот на Летните олимписки игри во Токио.

Тој на објавата изјави дека му е чест што ќе ја претставува Србија на игрите по што следуваше крајно шеговит и интересен коментар од Дел Потро.

„Ќе те гледам. Овој пат имаш шанса пријателе“, напиша Аргентинецот. 

Имено на последните две Олимписки игри во Лондон 2012 и Рио де Жанеиро 2016 година, токму Дел Потро застануваше на патот на Србинот. Прво во Лондон го совлада во полуфиналето, додека четири години подоцна во Рио го елиминираше уште во првото коло.

Се вчитува...