Делириум на „Енфилд“….Салаааах…2-0! (ВИДЕО)

Ливерпул има одлична предност од 2-0 по првото полувреме против Рома на „Енфилд Роуд“, во првиот полуфинален натпревар од Лигата на шампионите. Мохамед Салах е незадржлив за одбраната на Рома. Со два гола ги потопи Италијанците уште во првиот дел. Првиот погодок го постигна со фантастичен удар во 36.минута, а пред самиот истек на првото полувреме уште еднаш побегна и реализираше, за убедливи 2-0…

Се вчитува...