Делува интересно…Фернандо Торес, боксерот од Мадрид (ФОТО)

Поранешната фудбалска ѕвезда во Шпанија, Фернандо Торес, почнува боксерка кариера. Екс-голгетерот на Челси, Ливерпул и на Атлетико Мадрид, сериозно се посвети на новата спортска страст – боксот. Тој сакаше да остане во форма и вредно се посвети на тренинзи во теретана, изгради завидна мускулна маса, а потоа реши да стане боксер. Набрзо треба да почне и со натпреварување…

Се вчитува...