Демаркус Казинс на „мета“ на ЛА Лејкерс

Центарот на Хјустон Рокетс, Демаркус Казинс е на мета на актуелниот НБА шампион, Лос Анџелес Лејкерс. Тој не е задоволен од својата минутажа во тимот од Тексас, па затоа наскоро може да стане слободен агент.

Најголем фаворит за неговиот потпис е токму тимот од ЛА, чиj дел беше и на стартот на минатата сезона, но поради повреда во текот на годината беше отпуштен.

 

Се вчитува...